Kronika wydarzeń


ROK SZKOLNY 2021/2022


Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy „Łukasz i kostur Czarownicy”

 

       W sobotę 20.11.2021r. odbył się Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy dla kl. 6-8 pod hasłem „Łukasz i kostur Czarownicy” w Szkole Podstawowej nr 3. Trzeba było wykazać się dobrą znajomością treści książki i rozwiązać test. Sześć osób, które najlepiej napisały test przechodziły do drugiego etapu – części ustnej.

Naszą szkołę reprezentowały: 

 

Hanna Serafińska z kl.6a, Zofia Kohnka z kl.8g i Zuzanna Boruszewska z kl.8b, która awansowała do finału i zajęła II miejsce.


Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy „Czacha się buntuje”

 

 

W sobotę 6 listopada 2021r. w Szkole Podstawowej nr 3 się Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy pod hasłem „Czacha się buntuje”. Naszą szkołę reprezentowało pięcioro:

Lea Gorbaczuk kl. 3b

Maja Gorbaczuk kl.5c

Agata Sznajder kl.5b

Eliza Wietecka kl.5b

Bartosz Reinert kl.5a

Czy finału zakwalifikowali się í zostali nagrodzeni Bartosz Reinert, który zajął III MIEJSCE oraz Maja Gorbaczuk VI MIEJSCE. Gratulujemy!


ROK SZKOLNY 2020/2021


 

Pasowanie na czytelnika

Jeszcze przed ponownym wprowadzeniem nauczania zdalnego w kl. I-III, uczniowie kl. Ib, Ic i Ie wraz z wychowawcami odwiedzili bibliotekę szkolną. Podczas tych spotkań nastąpiło „Pasowanie na czytelnika”. Dzieci zapoznały się z zasadami korzystania ze zbiorów biblioteki oraz regulaminem. Na zakończenie spotkania pierwszaki złożyły uroczyste przyrzeczenie i wypożyczyły pierwszą książkę z biblioteki. Na pamiątkę każde dziecko otrzymało Wyprawkę Czytelniczą przygotowaną przez Instytut Książki w ramach kampanii „Mała książka - wielki człowiek”, której celem jest rozwój czytelnictwa wśród dzieci.


„Bilet powrotny do biblioteki” 

Nasza biblioteka przystąpiła do akcji pod hasłem „Bilet powrotny do biblioteki” dla uczniów klas I-III, która ma na celu powrót biblioteki do świadomości uczniów i zaangażowanie rodziców w edukację dzieci. Liczymy, że po długim czasie spędzonym w pokoju przed ekranem komputera uczniowie  zatęsknią za czytaniem. 

Uczniowie otrzymują bilety, na których znajdują się ikonki z kategoriami książek do przeczytania. Po przeczytaniu książki , bilet jest kasowany. Po skasowaniu całego biletu , dziecko otrzymuje dyplom. Dla rodziców jest list z apelem ukazującym zalety płynące z czytania.

Zapraszamy do udziału!


PAŹDZIERNIK MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

 

Święto zostało ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (ang. International Association of School Librarianship) w 1999 r. Najpierw był to jeden dzień, a od 2008 r. – cały październik. Święto ma na celu zwrócenie uwagi na ogromną rolę biblioteki w życiu szkoły oraz w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.

Z tej okazji nasza biblioteka przygotowała  wystawy: „Światowy Dzień Zwierząt”, "Ekslibris znak właściciela książki"- na której można obejrzeć ekslibris naszej szkolnej biblioteki zaprojektowany przez naszą absolwentkę w 2004 roku, "Pisarze w karykaturze".

W bibliotece zorganizowano też kiermasz książek z wydawnictwa Publicat, podczas którego można kupić ciekawe książki.


ROK SZKOLNY 2019/2020


Wielka Liga Czytelników w Ósemce

 

W tym roku odbyła się V edycja „Wielkiej Ligii Czytelników”. Jest to ogólnopolska kampania promująca czytelnictwo jako ciekawą i rozwijającą formę spędzania wolnego czasu. Dzieci od przedszkola po klasę ósmą sięgają po współczesne książki, rozwiązują testy sprawdzające ich wiedzę. Uczą się przez to systematyczności i efektywnego zarządzania swoim czasem. Wspólne czytanie z rodzicami, dziadkami, dzielenie się swoją pasją czytelniczą umacnia więzi rodzinne.

 

W tym roku do wielkich zawodów czytelniczych przystąpiło ponad osiemset placówek, wśród nich znalazła się nasza szkoła. Z ponad dziesięciu tysięcy uczestników sześcioro uczniów Ósemki  uzyskało bardzo wysokie wyniki. Cztery osoby ukończyły  zawody z tytułem MISTRZA POWIATU, a dwie z tytułem I WICEMISTRZA POWIATU.

W kategorii klas 1-4

MISTRZ POWIATU – Tymoteusz Osuch kl. 3b

I WICEMISTRZ POWIATU- ex aequo Lucjan Półtorak i Hania Serafińska kl. 4a

W kategorii klas 5-8

MISTRZ POWIATU – ex aequo Zofia Kohnka kl. 6g, Olivia Półtorak, Lena Prałat kl. 5e

 

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy niezapomnianych wrażeń czytelniczych podczas zbliżających się wakacji. 


„Biblioteka szkolna kluczem

do przeszłości, teraźniejszości i przyszłości”

 

Nasza biblioteka jest zawsze otwarta na potrzeby uczniów. Chcąc urozmaicić spotkania czytelnicze i zachęcić uczniów do częstego odwiedzania tego miejsca proponuje różnorodne formy obcowania z książką. 

W październiku z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych można było obejrzeć wystawę z okazji Światowego Dnia Zwierząt, a obecnie zapraszamy na wystawę „Płyty winylowe i pocztówki dźwiękowe”. Natomiast pod koniec miesiąca zaprezentujemy nowości książkowe wydawnictw Publicat i EGMONT. 

ZAPRASZAMY


ROK SZKOLNY 2018/2019


Jak nie czytam,  jak czytam

 

   Już po raz czwarty nasza szkoła  uczestniczyła w ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”. W tym roku akcja odbyła się podczas pikniku z okazji Dnia Dziecka  31 maja na terenie Gimnazjum nr 3 przy ul. Kasprowicza. Piknik rozpoczął  się czytaniem na głos fragmentu książki Arkadego Fiedlera pt. „Mały bizon” z podziałem na role, przez nauczycielkę języka polskiego panią Darię Stachowicz oraz uczennicę kl.7a Emilię Kałuską. Potem uczniowie czytali swoje ulubione  książki i prezentowali samodzielnie wykonane  transparenty propagujące czytanie. Za wykonanie najciekawszego transparentu przewidziano nagrodę dla klasy. Zwyciężyła klasa IIa. Gratulujemy i zapraszamy do udziału  w akcji na przyszły rok.


Już po raz czwarty nasza szkoła będzie uczestniczyła w ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”. W tym roku akcja odbędzie się podczas pikniku z okazji Dnia Dziecka organizowanego 31 maja na terenie Gimnazjum nr 3 przy ul. Kasprowicza. Piknik rozpocznie się czytaniem o godz.9.30, dlatego każdy uczeń proszony jest o zabranie ze sobą ulubionej książki.

Zachęcamy klasy do przygotowania transparentu promującego czytanie. Dla klasy, która przygotuje najciekawsze hasło przewidziano nagrodę.


W sobotę 25 maja 2019r. w Szkole Podstawowej nr 3 odbył się Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy pod hasłem „Biblioteka pana Lemoncella”. Naszą szkołę reprezentowały:

Zosia Kohnka z kl.5g,

Adrianna Krzyśko kl.7a

i Zuzanna Wasiak kl.8d, która zajęła II miejsce. Gratulujemy!


Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy dla uczniów klas I-IV

 

W sobotę 30 marca w Szkole Podstawowej nr 3 w Nowej Soli odbył się Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy dla uczniów klas I-IV. Naszą szkołę reprezentowali:  

Jakub Burda kl.3b, Cezary Janus kl.2a, Bartosz Reinert kl.2a, Agata Szynder kl.2b, Zuzanna Mordzak kl.4a, Maja Chorążyk kl.4d

Podczas konkursu trzeba było wykazać się dobrą znajomością książki pt. „Dziadek i niedźwiadek” rozwiązując bardzo szczegółowy test. Wśród  sześciu nagrodzonych laureatów  jest  troje naszych uczniów : 

Cezary Janus, który zajął  III miejsce, Bartosz Reinert IV miejsce i Maja Chorążyk V miejsce. Nagrodą dla wszystkich było interesujące spotkanie  z autorem książki Łukaszem Wierzbickim, który wziął udział w rozwiązywaniu testu. Na spotkaniu można było  zdobyć autograf oraz kupić inne książki tego autora.

Gratulujemy nagrodzonym uczniom!

 


Wyniki konkursu „Biblioteka pana Lemoncella”

 

W środę 27 marca 2019r. odbyły się eliminacje do międzyszkolnego konkursu czytelniczego dla klas V-VIII pod hasłem „Biblioteka pana Lemoncella”, który odbędzie się 13 kwietnia w SP nr 3 w Nowej Soli. Uczniowie pisali test ze znajomości treści książki pt. „Biblioteka pana Lemoncella”. 

Największą liczbę punktów i możliwość reprezentowania szkoły uzyskali:

1. Zofia Kohnka kl. 5g

2. Ada Krzyśko kl. 7a

3. Zuzanna Wasiak kl. 8d.


Wyniki konkursu czytelniczego dla klas I-IV

 

W środę 13 marca 2019 r. odbyły się eliminacje do międzyszkolnego konkursu czytelniczego dla klas I-IV pod hasłem „Dziadek i niedźwiadek”, który odbędzie się 30 marca w SP nr 3 w Nowej Soli. Uczniowie pisali test ze znajomości książki pt. „Dziadek i niedźwiadek”. 

Największą liczbę punktów i możliwość reprezentowania szkoły uzyskali:

1. Jakub Burda kl. 3b

2. Cezary Janus kl.2a

3. Bartosz Reinert kl.2a

4. Zuzanna Mordzak kl.4a 

5. Agata Szynder kl. 2b

6. Maja Chorążyk kl.4d


Wielka Liga Czytelników

Po raz pierwszy wzięliśmy udział  w ogólnopolskim konkursie czytelniczym „Wielka Liga Czytelników”. Miał on na celu zachęcenie młodego pokolenia do czytania książek oraz skupienia wokół wspólnego czytania dzieci wraz z rodzicami. Zadaniem uczniów było rozwiązywanie testów z przeczytanych książek i zdobywanie sprawności czytelniczych. Uczniowie, którzy zdobyli 6 sprawności, pisali test kwalifikacyjny do II etapu.  

 

W czwartek 28 lutego w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbył się II etap ogólnopolskiego konkursu „Wielka Liga Czytelników”. Drużyny (w dwóch kategoriach wiekowych) rozwiązywały test z pytaniami do treści książek wyznaczonych przez organizatora. Uczniowie mieli miesiąc czasu na przeczytanie książek i zapamiętanie jak największej ilości szczegółów. Najlepsze drużyny awansują do III etapu-wojewódzkiego. Trzymamy kciuki za nasze drużyny, które reprezentowały:

W kategorii I-IV

Hanna Serafińska kl. IIIa

Olivia Półtorak kl. IVb

Lena Prałat kl. IVb

W kategorii V-VIII

 Zuzanna Boruszewska kl. Vb

Daria Kopeć kl. VIIb 

Weronika Bączykowska kl. VIIa



Randka w ciemno z książką

 

Już po raz trzeci 14 lutego w bibliotece szkolnej zorganizowano akcję Randka w ciemno z książką. Uczniowie z klas I-IV i V-VIII  randkowali w ciemno z książkami. Akcja promująca czytelnictwo polegała na wypożyczaniu książek, które były zapakowane i obwiązane czerwoną wstążeczką. Czytelnicy przy wyborze książek kierowali się tylko krótkimi wskazówkami umieszczonymi na opakowaniu. W tym dniu wypożyczano też książki w czerwonych okładkach, które były wyeksponowane na regałach. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Organizatorkami akcji były: p. Jolanta Liniart i p. Agnieszka Dębska.


 Na podsumowanie Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych przygotowano we współpracy z nauczycielem języka polskiego panią Agnieszką Dębską i klasą Ve przedstawienie pt. „Brzydkie kaczątko” dla uczniów klas pierwszych. Przedstawienie  to  zaprezentowano też w Przedszkolu nr 12 oraz w MBP „Bibluś”.


Autorskie spotkanie z pisarzem

 

7 listopada przedstawiciele klas 7 i 8 naszej szkoły zostali zaproszeni  na spotkanie autorskie z pisarzem Krzysztofem Koziołkiem, zorganizowane przez nauczyciela bibliotekarza  z ZSP nr 4 panią Annę Wysocką.                                                                         

Krzysztof Koziołek jest autorem powieści kryminalnych, dziennikarzem i wydawcą. Jest laureatem Zielonogórskiej Nagrody Literackiej Winiarka 2018.

Temat spotkania brzmiał: „Miliard powodów, dla których kapitalna znajomość języka polskiego się opłaca”. Pisarz w bardzo przystępny i interesujący sposób opowiadał jak niezbędna jest dobra znajomość języka ojczystego. Przedstawiał przykłady błędów, jakie pojawiają się mediach. Opowiadał też, jak rodzą się jego pomysły na książki oraz zareklamował kilka swoich powieści. Na spotkaniu można było kupić książki autora i otrzymać autograf. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem.

Po spotkaniu z Krzysztofem Koziołkiem można było wypić herbatkę i zjeść ciastka upieczone przez uczniów ze „Spożywczaka” oraz obejrzeć odnowione sale lekcyjne i zaplecze gastronomiczne.


Biblioteka zaprasza

W tym tygodniu  można obejrzeć wystawę najstarszych książek i czasopism jakie znajdują się w szkolnej bibliotece. Można obejrzeć książki wydane w 1920 roku oraz czasopisma z lat pięćdziesiątych.

 


PAŹDZIERNIK -

MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

 

Październik od wielu lat jest Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych 

Kto wymyślił takie święto? 

Święto zostało ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (ang. International Association of School Librarianship) w 1999 r. Najpierw był to jeden dzień, a od 2008 r. – cały październik. Święto ma na celu zwrócenie uwagi na ogromną rolę biblioteki w życiu szkoły oraz w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.

Hasło tegorocznego Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych brzmi: „Książka to przyszłość”.

Z okazji Miesiąca Bibliotek Szkolnych nasza biblioteka zaprasza na:

• 4 października – wystawa „Światowy dzień zwierząt”

• 8-13 października – wystawa najstarszych książek i czasopism w bibliotece szkolnej

• 15-20 października – wystawa zdjęć „Z książką mi do twarzy”

• 22-26 października – słodkie czytanie

• 29-31 października – kiermasz nowości wydawniczych wydawnictwa Publicat, podczas którego będzie można kupić ciekawe książki

 


Podczas obchodów Dnia Dziecka, zorganizowanych w naszej szkole 30 maja, już po raz trzeci dołączyliśmy do ogólnopolskiej akcji masowego czytania pod hasłem „Jak nie czytam, jak czytam”. Wszyscy uczniowie klas I-VII zebrali się na placu apelowym i czytali przyniesione ze sobą książki. Przy okazji włączyliśmy się w obchody 100 rocznicy odzyskania niepodległości. Uczniowie ubrani byli w białe i czerwone koszulki i ustawili się formując biało-czerwoną flagę. Następnie uczennica klasy VIa Weronika Bączykowska przeczytała  na głos fragment książki „Odzyskana niepodległość. 10 opowiadań z XX wieku”.


ROK SZKOLNY 2017/2018


Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy

 

W sobotę 21 kwietnia br. w PSP nr 3 odbył się Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy pod hasłem „Odzyskana niepodległość”. Naszą szkołę reprezentowali: Zosia Kohnka z kl. IVg, Kinga Wareluk  z kl. IVg i Piotr Sarama z kl. VIa.

Wyróżnionych i nagrodzonych zostało 6 uczniów. Wśród nich  znaleźli się nasi uczniowie.  Zosia Kohnka zajęła II miejsce, Piotr Sarama - V miejsce. 

 

Gratulujemy! 


Eliminacje do międzyszkolnego konkursu czytelniczego

 

9 kwietnia 2018 r. odbyły się  eliminacje do międzyszkolnego  konkursu czytelniczego dla klas IV-VI pod hasłem „Odzyskana niepodległość”, który odbędzie się 21 kwietnia w PSP nr 3 w Nowej Soli. Uczniowie pisali test ze znajomości treści książki pod tytułem „Odzyskana niepodległość. 10 opowiadań z XX wieku”.

Największą liczbę punktów i możliwość reprezentowania szkoły  uzyskali:

Zosia Kohnka kl.4g

Piotr Sarama kl.6a

Zuzia Suska kl.6b


Pasowanie na czytelnika

 

W II semestrze uczniowie klas I, po poznaniu wszystkich liter, przychodzą do biblioteki wypożyczyć pierwszą książkę. We wtorek 6 marca bibliotekę odwiedzili uczniowie  klasy Ia, wcześniej była klasa Ib i Ic. Podczas tego spotkania następuje „Pasowanie na czytelnika”. Dzieci zapoznają się z zasadami korzystania ze zbiorów biblioteki oraz regulaminem. Uczennice z klasy VIb przygotowały krótką część artystyczną dla swoich młodszych koleżanek i kolegów. Na koniec pierwszaki złożyły uroczyste przyrzeczenie oraz otrzymały zakładki i plany lekcji.


Randka w ciemno z książką

 

W ostatni dzień nauki przed feriami 9 lutego w bibliotece szkolnej po raz  drugi  zorganizowano „Randkę w ciemno z książką” promującą czytelnictwo.

Akcja cieszy się dużym zainteresowaniem wśród dzieci. Uczniowie wypożyczali książki  „w ciemno”, kierując się przy wyborze krótką informacją zamieszczoną na zapakowanej i obwiązanej czerwoną wstążką książce.

Wyjątkowo akcję zorganizowano 9 lutego, ponieważ walentynki przypadły w tym roku w czasie  naszych ferii. 

 


Brzydkie kaczątko

Przygotowywali się miesiąc, uczyli swoich ról, z pomocą rodziców kompletowano stroje ptactwa podwórkowego i pod czujnym okiem wychowawcy Agnieszki Dębskiej oraz pani Jolanty Liniart brali udział w próbach. Nad częścią muzyczną czuwała pani Magdalena Rozynek-Siring. 
31 października klasa IV e zaprezentowała efekty swojej ciężkiej pracy i wystawiła przedstawienie teatralne, którego scenariusz powstał na motywach baśni H.Ch. Andersena pt. „Brzydkie Kaczątko”. Nie zabrakło dowcipnych tekstów, zabawy i piosenek. Patrząc na reakcje widzów można śmiało sądzić, że spektakl bardzo się podobał. Z czego wszyscy są bardzo dumni.  Z tym przedstawieniem 7 listopada pójdziemy do Przedszkola nr 7 w Nowej Soli i zaprezentujemy się przed młodszymi kolegami i koleżankami.
Tym teatralnym występem podsumowaliśmy obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, który w tym roku był pod hasłem: „Książka nas łączy”.
Drogi Uczniu! Odwiedzaj bibliotekę szkolną i miejską, sięgaj nie tylko po obowiązkowe lektury omawiane na lekcjach języka polskiego, szukaj nowości wydawniczych. Spędzaj wolny czas z książką bawiąc się i ucząc. Pamiętaj, kto czyta żyje podwójnie, jak powiedział Umerto Eco.

Agnieszka Dębska
nauczyciel języka polskiego


Światowy Dzień Pluszowego Misia

W dniu 24 listopada nasza szkoła obchodziła ten radosny dzień. Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez pluszowego misia. Jest towarzyszem dzieci i dorosłych w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem-powiernikiem największych sekretów i tajemnic. Na holu szkoły mieliśmy okazję podziwiać wystawę  pluszaków, przebranych w strój  ulubionego bohatera z książki.


Wyróżnienia za najciekawsze Misie:
1. Amelia Dera kl.IIIg (Meksykanka)
2. Julia Kamińska kl.Ia (Krasnoludek)
3. Nina Kamińska kl.IIIg (Kot w butach)
4. Emilia Bona kl.IIIb (Czerwony Kapturek)
5. Maja Bereżańska kl.IIIg (Harry Potter)
6. Nadia Zajączkowska kl.IIa (Mała Syrenka)
7. Dawid Tomys kl.Ib (Supermen)

Gratulujemy!!!

Mały Samorząd Uczniowski oraz biblioteka szkolna
Paulina Jacków i Jolanta Liniart



Z okazji Światowego Dnia Zwierząt w bibliotece szkolnej przygotowano  wystawę pod hasłem „Dzień zwierząt”. Na  wystawie znalazły się zdjęcia zwierząt oraz książki o różnych zwierzętach. W niektórych można było przeczytać, jak opiekować się naszymi ulubieńcami. Można też było zobaczyć jakie opowiadania i powieści, których bohaterami są zwierzęta znajdują się w bibliotece. Część wystawy to ciekawostki na temat różnych zwierząt.


Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek

 

Październik od wielu lat jest Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych

Kto wymyślił takie święto?
W 1971 roku powstało Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarzy Szkolnych. Organizacja ta zajmuje się problemami bibliotek oraz bibliotekarzy szkolnych. I właśnie to Stowarzyszenie w 1999 roku zainicjowało Międzynarodowe Święto Bibliotek Szkolnych. Obchodzone jest w czwarty poniedziałek października. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych. Od 4 lat to świętowanie przedłużyło się do całego miesiąca.
Co właściwie oznacza wyraz "biblioteka"?

Słowo pochodzi od greckiego bibliotheke (gdzie biblion albo biblos to księga, a theke - składnica) i oznacza zbiór książek oraz innych materiałów źródłowych. Biblioteka to instytucja społeczna, która gromadzi, przechowuje i udostępnia materiały biblioteczne oraz informuje o materiałach bibliotecznych swoich i obcych
Najwcześniejsze informacje o bibliotekach mamy już z III tysiąclecia p.n.e. (Egipt, Chiny). Jedną z najstarszych znanych z wykopalisk była Biblioteka Assurbanipala w Niniwie z VII w. p.n.e. (wtedy Mezopotamia, obecnie teren Iraku).


Zrób sobie przerwę od telewizora,
odejdź na dłużej od monitora,
bo w bibliotece na Ciebie czeka
książka - prawdziwy przyjaciel człowieka!


Z okazji Miesiąca Bibliotek Szkolnych  nasza biblioteka jest odświętnie udekorowana. W niektóre dni października jest „słodkie wypożyczanie” tzn. każdy wypożyczający książkę  otrzymuje cukierka. W bibliotece, w holu szkoły możemy obejrzeć gazetki okolicznościowe związane z tym świętem.  Biblioteka zaprasza też na wystawy m.in.  z okazji Dnia zwierząt oraz wystawy nowości wydawniczych  wydawnictwa EGMONT i Publicat, podczas których można kupić ciekawe książki. Zapraszamy uczniów do składania propozycji książek do zakupu do szkolnej biblioteki.  Z tej okazji odbędą się też wycieczki do Miejskiej Biblioteki Publicznej. Jako podsumowanie, na  koniec miesiąca klasy zostaną zaproszone na przedstawienie teatralne przygotowane przez uczniów klasy IV e pod kierunkiem pani Agnieszki Dębskiej i Jolanty Liniart.


ROK SZKOLNY 2016/2017


 "Jak nie czytam, jak czytam"

 

Akcja została przeprowadzona 1 czerwca 2017r. na stadionie miejskim. Każda klasa przygotowała kartki z literami, które tworzyły tytuły książek. Każdy z uczniów i nauczycieli miał ze sobą swoją ulubioną książkę do czytania. Następnie dwoje uczniów czytało przez mikrofon dla wszystkich zgromadzonych fragmenty książki Grzegorza Kasdepke pt. "Co to znaczy."



Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy

dla klas I-III rozstrzygnięty

 

25 maja odbył się Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy dla klas I-III pod hasłem „Duch starej kamienicy”. Wielką atrakcją tego konkursu było spotkanie z autorką książki Anną Onichimowską, podczas którego można było zadawać pytania, kupić książki oraz otrzymać autograf. Spośród reprezentujących naszą szkołę uczniów Zosia Kohnka z kl. IIIg zajęła III miejsce. Gratulujemy!



W sobotę 13 maja w PSP nr 3 odbył się Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy dla uczniów klas IV-VI pod hasłem „Dziewczynka z Szóstego Księżyca”. Warunkiem uczestnictwa było przeczytanie książki o tym tytule i wykazanie się bardzo dobrą znajomością jej treści. 
Uczennice naszej szkoły zajęły czołowe miejsca.
Zuzanna Wasiak z kl. VI d - zajęła II miejsce
Aleksandra Rakowska z kl. IV d - zajęła III miejsce

 


Gratulujemy!


Wyniki konkursów czytelniczych

 

 

 Przeprowadzone zostały szkolne eliminacje do Międzyszkolnych Konkursów Czytelniczych. Do konkursu dla klas IV-VI  „Dziewczynka z Szóstego Księżyca” zakwalifikowały się:

 

Zuzanna Wasiak kl. VId

 

Nikola Brzozowska kl. VIc

 

Aleksandra Rakowska kl. IVd

 

Natomiast do konkursu dla kl. I-III pod hasłem „Duch starej kamienicy” zakwalifikowali się:

 

Zofia Kohnka  kl. IIIg

 

Wiktoria Olejniczak kl. IIIe 

 

Weronika Wyciszkiewicz kl. IIg

 

Mikołaj Ostojski kl. IIf

 

Zuzanna Mikołajczak kl. IIIe

 

Julita Niemczynowska kl. IIf

 


Randka w ciemno

14 lutego  odbyły się wyjątkowe walentynki w szkolnej bibliotece. Uczniowie z klas I-III i IV-VI  randkowali w ciemno z książkami. Akcja promująca czytelnictwo polegała na wypożyczaniu książek, które były zapakowane i obwiązane czerwoną wstążeczką.  Czytelnicy przy wyborze książek kierowali się tylko krótkimi wskazówkami umieszczonymi na opakowaniu. Książki rozchodziły się jak przysłowiowe ciepłe bułeczki.  
Za rok chcemy powtórzyć tę akcję, ale z pewnością na uczniów będzie czekać więcej książek.


Jolanta Liniart, Agnieszka Dębska
organizatorki



Wydanie specjalne Teleexpessu

 

W czwartek 3 listopada uczniowie klas  III, IV i V oglądali przedstawienie zaprezentowane przez uczniów kl.Vb  pt. „Wydanie specjalne Teleexpressu”. Zostało ono zainicjowane jako podsumowanie października - Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych przez Jolantę Liniart - bibliotekarkę i Agnieszkę Dębską – nauczycielkę języka polskiego.
 Pani redaktor Małgorzata Pyskata (w tej roli wystąpiła  Magdalena Urbaniak) odwiedziła bibliotekę w nowosolskiej ,,ósemce” i zrelacjonowała w specjalnym wydaniu ,,Teleexpressu” przebieg rozprawy, w której oskarżoną była Książka. Czy zniknie ona ze szkolnego życia? Jaki będzie wyrok sądu?  Uczniowie mogli przekonać się o tym oglądając to przedstawienie teatralne.
Aktorzy, którzy wystąpili w przedstawieniu:
Magdalena Urbaniak (redaktor naczelna Teleexpressu), Julia Gołemberska (książka), Aleksandra Podhorecka (bibliotekarka), Daria Kopeć (sędzia), Zuzanna Suska (obrońca), Bartosz Ratajczak (prokurator), Kacper Cieślak (uczeń),
Wiktor Krzyżanowski (uczeń, prezes Koła introligatorskiego, komputer), Bartosz Baturo (uczeń, świadek), Sandra Bizoń (uczennica, płyta CD),Mateusz Wiluś (woźny, prezes KPB).


ŚWIATOWE DNI ZWIERZĄT

 

Z okazji Światowego Dnia Zwierząt w bibliotece szkolnej przygotowano  wystawę pod hasłem "Pies czy kot". Na  wystawie znalazły się zdjęcia zwierząt oraz książki o różnych zwierzętach. W niektórych można było przeczytać, jak opiekować się naszymi ulubieńcami. Można też było zobaczyć jakie opowiadania i powieści, których bohaterami są zwierzęta znajdują się w bibliotece. Część wystawy to ciekawostki na temat różnych zwierząt.


ROK SZKOLNY 2015/2016


 

„Jak nie czytam, jak czytam”

 

W dniu dzisiejszym, czyli 10 czerwca  nasza szkoła uczestniczyła w ogólnopolskiej akcji ustanawiającej rekord czytania w jednym momencie i promującej czytelnictwo. W związku z opublikowanym raportem, że 63% dorosłych Polaków nie czyta, chcieliśmy pokazać, że dorastające pokolenie czyta więcej.
Wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami oraz dyrekcją szkoły zebrali się o godz. 10.00 na placu apelowym i czytali swoje ulubione książki.
Akcja była kontynuowana z uczniami z kl. IV b, którzy z przygotowanymi transparentami promującymi czytanie  oraz  z książkami udali się w miejsca publiczne, aby zachęcać do czytania, pokazać nieczytającym, że czytanie to powszechne zjawisko wśród dzieci i młodzieży.  Uczniowie udali się do nowosolskiej galerii, do Empiku, odwiedzili dzieci na placu zabaw oraz w świetlicy szkolnej.


MIĘDZYSZKOLNY KONKURS CZYTELNICZY - KLASY IV-VI

 

23 kwietnia w PSP nr 3 odbył się Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy pod hasłem „Zwiadowcy” dla uczniów klas IV-VI. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie, którzy byli najlepsi w eliminacjach szkolnych:
- Aleksandra Bona kl. VIb
- Daria Kopeć kl. IVb
- Piotr Sarama kl. IVa
Do finału zakwalifikowało się sześcioro uczniów, w tym nasza uczennica Aleksandra  Bona z kl. VIb. Gratulujemy!


W związku z realizowanym w szkole programem „Czytamy z Bratkiem” uczniowie z klas, w których są czytane bajki terapeutyczne z Księgi Bratka, brali udział w konkursie plastycznym pod hasłem „Ilustracja do bajki czytanej z Bratkiem”. Spośród wielu prac, które wpłynęły na konkurs wyróżniono i nagrodzono prace następujących uczniów:

Franciszek Augusyniak Ia

Emilia Bona Ib

Zuzanna Mordzak Ia

Ditmar Szymon Ia Chrzęściewska Kornelia Ie Niemczynowska Julita If



MIĘDZYSZKOLNY KONKURS CZYTELNICZY DLA KLAS I-III

 

9 kwietnia 2016r. uczniowie, którzy zwyciężyli w szkolnych eliminacjach konkursu czytelniczego pod hasłem "Czerwone krzesło" reprezentowali nasza szkołę w międzyszkolnym konkursie w PSP nr 3.

Uczennica z klasy IIId Aleksandra Rakowska zajęła III miejsce. Gratulujemy!

 

„Czerwone krzesło” z serii Magiczne drzewo - uczniowie reprezentujący naszą szkołę w konkursu.


Wyniki konkursu czytelniczego „Zwiadowcy”

6 kwietnia odbyły się szkolne eliminacje do Międzyszkolnego Konkursu Czytelniczego dla uczniów kl.IV-VI pod hasłem „Zwiadowcy”. Uczniowie musieli wykazać się bardzo dobrą znajomością treści książki. Do międzyszkolnego konkursu zakwalifikowało się troje uczniów, którzy zdobyli największą liczbę  punktów i będą reprezentować naszą szkołę podczas międzyszkolnego konkursu  w PSP nr 3, który odbędzie się  23 kwietnia. Są to następujący uczniowie:

  1. Piotr Sarama kl. IVa
  2. Daria Kopeć kl. IVb i Aleksandra Bona kl. VIb (ex aequo)

GRATULUJEMY!



PASOWANIE NA CZYTELNIKA

 

Dziś 16 marca odbyło się pasowanie uczniów klasy Ig na czytelników. Uczniowie zostali zapoznani z zasadami wypożyczania i poszanowania książek oraz regulaminem biblioteki. Następnie obejrzeli i wysłuchali części artystycznej przygotowanej przez uczennice z klasy VIb, należące do koła miłośników  biblioteki.  Dzieci odgadywały przygotowane przez starsze koleżanki zagadki czytelnicze.
Na koniec  pierwszaki złożyły uroczyste przyrzeczenie raz otrzymały zakładki i plany lekcji.


W poniedziałek 14 marca odbyły się szkolne eliminacje do Międzyszkolnego Konkursu Czytelniczego pod hasłem „Czerwone krzesło”. W konkursie wzięło udział 20 uczniów z klas II i III.
Uczniowie musieli wykazać się bardzo dobrą znajomością treści książki. Do międzyszkolnego konkursu zakwalifikowało się sześcioro uczniów, którzy zdobyli największą liczbę  punktów i będą reprezentować naszą szkołę podczas międzyszkolnego konkursu  w PSP nr 3, który odbędzie się  9 kwietnia.  Są to następujący uczniowie:  Aleksandra Rakowska kl. IIId, Bartek Niemczynowski  kl. IIIc, Martyna Kubas-Romanowska kl. IIId, Daniel Wiecha kl. IIIc, Kacper Kucz kl.IIIa, Wiktoria Olejniczak kl.IIe. Gratulujemy!


25 LISTOPADA - ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

 

25 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Pierwszy miś maskotka powstał 113 lat temu i do dziś pozostaje jedną z najpopularniejszych dziecięcych zabawek na świecie. Z tej okazji uczniowie ze starszych klas czytali fragmenty „Kubusia Puchatka” uczniom klas I-III.
Tego dnia nasza szkoła pełna była misiowych maskotek, na dodatek ciekawie przebranych. A to w związku z ogłoszonym konkursem na najciekawiej przebranego misia. Mogliśmy zobaczyć misia-szeryfa, misia- budowniczego, misia–kurczaka i wiele innych pomysłowo ubranych misiów.
Do konkursu przystąpiło prawie 100 uczniów wraz ze swoimi misiami. Wyróżniono kilka z nich, które komisja uznała za najciekawiej przebrane i uczniom - właścicielom misiów wręczono nagrody. Pozostali uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali nagrody pocieszenia w postaci lizaków i planów lekcji.



ROK SZKOLNY 2014/2015


W ramach akcji "Poczytaj Bratkowi" został zorganizowany konkurs plastyczny pt. "Ilustracja do bajki czytanej z Bratkiem". 15 maja na szkolnym apelu klas I-III wyróżnione w konkursie osoby, tj. Patrycję Stępień z klasy Ie, Krystiana Olejniczaka z klasy Id i Dawida Pacynę z klasy Id nagrodzono i wręczono im pamiątkowe dyplomy.


MIĘDZYSZKOLNY KONKURS CZYTELNICZY


13 maja 2015r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 odbył się Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy dla uczniów klas I-III pod hasłem „Co tam u Ciumków?”. Naszą szkołę reprezentowali wyłonieni w eliminacjach szkolnych następujący uczniowie:

1.Daria Kopeć kl.IIIb
2.Piotr Sarama kl.IIIa
3.Jakub Kruk kl.IIIb
4.Julia Dudek kl.IIIc
5.Bartek Niemczynowski kl.IIc
6.Dominik Nawrot kl.IIc

Dwoje naszych reprezentantów znalazło się w finałowej i nagrodzonej „szóstce”. Są to: Daria Kopeć z kl.IIIb, która zajęła II miejsce i Piotr Sarama z kl. IIIa, który zajął IV miejsce.


Gratulujemy!


WYNIKI KONKURSÓW CZYTELNICZYCH

15 marca 2015r. odbyły się szkolne eliminacje do międzyszkolnych  konkursów czytelniczych dla klas I-III i dla klas IV-VI.

W Międzyszkolnym  Konkursie Czytelniczym  dla klas I-III pod hasłem „Co tam u Ciumków?” naszą szkołę będą reprezentować uczniowie, którzy w szkolnym konkursie zdobyli największą liczbę punktów. Są to następujący uczniowie:

  1. Daria Kopeć  kl. IIIb
  2. Piotr Sarama kl. IIIa
  3. Aleksandra Rozynek kl. IIIa
  4. Laura Pikta  kl. IIIa
  5. Bartek Niemczynowski  kl.IIc
  6. Dominik Nawrot  kl.IIc


W Międzyszkolnym  Konkursie Czytelniczym dla klas IV-VI pod hasłem „Demoniczny Damianek czyli mistrz kłopotów” naszą szkołę będą reprezentować uczniowie, którzy w szkolnym konkursie zdobyli największą liczbę punktów. Są to następujący uczniowie:

  1. Nikola Brzozowska kl. IVc
  2. Zuzanna Wasiak  kl. IVd
  3. Aleksandra Łukawiecka kl.IVb

 

Pasowanie na czytelnika

 

 W środę 28 stycznia uczniowie klasy Ic  wraz z wychowawcą p. Agatą Haniszewską odwiedzili bibliotekę szkolną i zapoznali się z jej  podstawowymi zasadami funkcjonowania. Uczniowie zaznajomili się z regulaminem biblioteki oraz jej bogatymi zbiorami. Wspólnie omówili zasady poszanowania wypożyczanych książek. Wysłuchali wiersza pt. „Prośby książki” i odgadywali zagadki przygotowane przez uczennice z kółka bibliotecznego. Następnie złożyli przyrzeczenie i zostali pasowani na czytelników. Na zakończenie spotkania każdy uczeń wypożyczył pierwszą lekturę, a na pamiątkę pierwszej wizyty w bibliotece otrzymał zakładkę do książki i plan lekcji.



   27 lutego 2015 roku nasza szkoła wzięła udział w akcji Ogólnopolskie Wybory Książek pod patronatem pani minister edukacji Joanny Kluzik-Rostkowskiej. Wybory zorganizowane były przez naszą bibliotekę szkolną. Udział wzięli w nich uczniowie kl. IV-VI. Uczniowie wrzucali do urny kartki z tytułami najciekawszych książek, jakie ostatnio przeczytali.  Sprawozdania z wyborów przeprowadzonych w szkołach zostaną przekazane do ministerstwa i będą ważnym elementem w dyskusji o kanonie lektur.


Nasza biblioteka włącza się do akcji "Ogólnopolskie wybory książek".
Masz szansę zdecydować, co będziesz czytać! Wkrótce biblioteki szkolne dostaną pieniądze na nowe książki. Nie pozwól, by ktoś je wybrał za Ciebie.  27 lutego  na czwartej godzinie  lekcyjnej odbędą się wybory w naszej szkole. Wśród uczestniczących szkół rozlosowane zostaną nagrody (wybrane książki o wartości do 1000 zł, prenumeraty roczne czasopism "Biblioteka w Szkole", "Świetlica w Szkole" i "Wszystko dla Szkoły", książki, itp.). Patronat nad wyborami objęła pani minister Edukacji Narodowej, Joanna Kluzik-Rostkowska.


Biblioteka to okno na świat

Barack Obama

 

Dowodzik poproszę

 

19 listopada klasa IV D wybrała na zajęcia do biblioteki. Wcześniej uczniowie na języku polskim omówili i zapisali zasady kulturalnego zachowania się w bibliotece. Pani Jolanta Liniart przybliżyła uczniom zasady wypożyczania książek, omówiła jakie są rodzaje katalogów bibliotecznych, wytłumaczyła co to jest księgozbiór podręczny. Uczniowie zajrzeli też do dowodu osobistego książki czyli do karty katalogowej. Mogli zadawać pytania, na które Pani Bibliotekarka chętnie odpowiedziała. Okazało się, że wielu uczniów na tę lekcję przyszło z wypożyczonymi wcześniej książkami, mieli oni okazję, aby je oddać i wypożyczyć coś nowego do czytania.

Agnieszka Dębska



Strajk - przedstawienie teatralne w wykonaniu uczniów klasy Va


Jak często odwiedzasz bibliotekę szkolną? Czy kierujesz swoje kroki tylko wtedy, kiedy masz do przeczytania lekturę na język polski? Nasza ósemkowa biblioteka  oferuje sporo nowości czytelniczych, książek niebezpiecznych, ponieważ czytając je zapomnisz o całym otaczającym cię świecie. Nie musisz wierzyć mi na słowo, sprawdź to osobiście.

 

Październik to Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych, z tej okazji uczniowie klasy Va przygotowali przedstawienie teatralne pt. „Strajk”, które zagrali dla klas czwartych i piątych naszej szkoły. Z tym małym teatralnym widowiskiem wystąpili też gościnnie w Miejskiej Bibliotece Publicznej w oddziale Bibluś 8 listopada o godz. 12:00.


Przedstawienie opowiada o strajku bohaterów książkowych, którzy opuszczają stronice powieści, ponieważ uważają, że przegrywają z komputerami i telewizją. Podejmują strajk. Dopiero wizyta uczennicy, która nie może wypożyczyć książek dla siebie i rodzeństwa uzmysławia postaciom, że jednak książki są i będą potrzebne. 

 

Od Ciebie Drogi Uczniu zależy czy książki, żyją czy pokrywa je kurz na półce.

Agnieszka Dębska


25 listopada - Dzień Pluszowego Misia

 

25 listopada z okazji Dnia Pluszowego Misia biblioteka szkolna oraz Samorząd Uczniowski zorganizowali w holu szkoły wystawę pluszowych misiów przyniesionych przez chętnych uczniów. Ilość przyniesionych misiów przerosła nasze oczekiwania. Zgromadzono ok. 200 różnego rodzaju pluszaków od najmniejszego do naprawdę pokaźnych rozmiarów. Największy miś był wielkości dorosłego człowieka. Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem, szczególnie wśród uczniów klas I-III, bo to oni właśnie w większości byli właścicielami swoich pluszowych ulubieńców.

Przyznane zostały nagrody w pięciu kategoriach. Właściciele nagrodzonych misiów otrzymali nagrody książkowe oraz słodkości.


W kategorii:

  • Największy miś nagrodę otrzymał jego właściciel Kacper Dubowski z kl. Id
  • Najmniejszy miś nagrodę otrzymał jego właściciel Amadeusz Wyczółkowski z kl. Ie
  • Najsympatyczniejszy miś nagrodę otrzymał jego właściciel Kuba Jur z kl. IIc
  • Najmniejszy miś, ale nie pluszak nagrodę otrzymała  jego właścicielka Patrycja Papis z kl. Ie
  • Miś elegant nagrodę otrzymała jego właścicielka Oliwia Szymańska z kl. IIc

Z wizytą w Miejskiej Bibliotece Publicznej


  21 października 2014 r. w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych klasa VA wraz z panią bibliotekarką Jolantą Liniart i panią polonistką Agnieszką Dębską wybrała się na lekcje do Miejskiej Biblioteki Publicznej. Zostaliśmy bardzo serdecznie przyjęci w oddziale „Bibluś”.

Panie tam pracujące przygotowały dla nas krzyżówkę ze znajomości baśni Andersena. Trzeba powiedzieć, że rywalizacja między chłopcami a dziewczętami była bardzo zacięta, obie drużyny świetnie sobie poradziły, jednak Sebastian Brasławski znał hasło zanim  pojawiły się wszystkie odpowiedzi. Dowiedzieliśmy się jakie trzeba spełnić warunki, żeby zostać czytelnikiem biblioteki, ile korzyści z tego płynie. Panie opowiedziały nam o tym jakie książki można znaleźć w oddziale dla najmłodszych.

Uczyliśmy się także jak korzystać z katalogów on-line i co można znaleźć na stronie internetowej biblioteki. Na koniec poszliśmy do biblioteki dla młodzieży i dorosłych. Większość z nas była tam po raz pierwszy, nowoczesne wnętrze wywarło na wszystkich duże wrażenie. Aż żal było wracać do szkoły.

Za tydzień na podobne zajęcia wybierze się IV A wraz z wychowawczynią panią Małgorzatą Oleksiak.

Agnieszka Dębska



ROK SZKOLNY 2013/2014


Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy "Magiczna cukiernia"


31 maja 2014r.w PSP nr 3 odbył się XIV Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy „Magiczna cukiernia” dla klas IV-VI.  W wyniku przeprowadzonych szkolnych eliminacji naszą szkołę reprezentowało troje uczniów: Dawid Kowalski z klasy VIb,  Amelia Białowąs z klasy VIc, Agnieszka Radzięta z klasy VId. 

Spośród reprezentantów wszystkich szkół podstawowych wyłoniono 6 uczniów, którzy zakwalifikowali się do finału czyli części  ustnej. Wśród nich znalazło się dwoje uczniów naszej szkoły. Końcowy wynik był bardzo pomyślny, gdyż I miejsce zajął Dawid Kowalski, a  Amelia Białowąs IV miejsce. Gratulujemy! 


 XIV Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy "Przygody Lusi"

 

10 maja br. w PSP nr 3 w Nowej Soli odbył się XIV Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy pod hasłem „Przygody Lusi” dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej. Podczas konkursu można było poznać autora książki Mariusza Niemyckiego, który opowiadał o swoich książkach i rozdawał autografy. Uczennica naszej szkoły Gabriela Kruk z klasy IIIa zajęła II miejsce.
 Gratulujemy!


 Konkurs czytelniczy "Przygody Lusi" - eliminacje szkolne 

 

16 kwietnia odbyły się szkolne eliminacje do konkursu czytelniczego "Przygody Lusi" dla klas II i III. W konkursie wzięło udział 21 uczestników. Sześcioro uczniów z największą liczbą punktów zakwalifikowało się do Międzyszkolnego Konkursu, który odbędzie się 10 maja w PSP nr3. Są to następujący uczniowie: Zuzanna Wasiak kl. IIId; Martyna Czochara kl. IIIa; Daria Kopeć kl. IIb; Gabriela Kruk kl. IIIa;  Piotr Sarama kl. IIa; Weronika Romańska.
Życzymy powodzenia!


 Pasowanie na czytelnika

 

We wtorek 4 marca uczniowie z klasy Ib i Id zakończyli cykl spotkań pierwszoklasistów w bibliotece szkolnej, których celem jest "Pasowanie na czytelnika". Klasy wraz z wychowawcami p. Marzenną Zielińską i p. Jolantą Kwocz odwiedziły bibliotekę i zapoznały się z jej podstawowymi zasadami funkcjonowania. Uczniowie zaznajomili się z regulaminem biblioteki oraz jej bogatymi zbiorami. Wspólnie omowili zasady poszanowania wypożyczanych książek. Obejrzeli krótką inscenizację przygotowaną przez uczennice z kółka bibliotecznego. Na zakończenie spotkania każdy uczeń wypożyczył pierwszą lekturę, a na pamiątkę pierwszej wizyty w bibliotece otrzymał "Dyplom czytelnika" oraz zakładkę do książki. Kontynuacją lekcji jest konkurs plastyczny pod hasłem "Moja pierwsza książka z biblioteki".


WALENTYNKI Z WIERSZAMI JANA BRZECHWY
18 lutego w świetlicy szkolnej odbył się konkurs pod hasłem "Walentynki z wierszami Jana Brzechwy". Konkurs został zorganizowany wspólnie z biblioteką szkolną. Przed konkursem pani Teresa Myszko czytała uczniom uczęszczającym do świetlicy wybrane utwory. Zadaniem dzieci było samodzielne napisanie testu ze znajomości wierszy. Uczniowie pisali test w dwóch grupach: klasy I oraz II i III. Razem w konkursie wzięło udział 37 uczniów. Dzieci, które najlepiej napisały test otrzymały nagrody rzeczowe, a dla wszystkich biorących udział było coś słodkiego.

 
Wyniki konkursu
 Klasy I
 I miejsce - Wiktoria Jeżewska kl. I d
II miejsce - Ola Rakowska kl. I d
III miejsce - Oliwia Czaplińska kl. I b
Klasy II i III
I miejsce - Martyna Bocheńska kl. III b
II miejsce - Julia Batko kl. III c
III miejsce - Filip Kołtun kl. III c
Wyróżnienie: 6-letnia Hania Kołtun kl. I a


Sąd nad książką

 

27 listopada uczniowie klas IV, V i VI mieli okazję obejrzeć przedstawienie pt. "Sąd nad książką", przygotowane przez uczestników koła bibliotecznego oraz uczniów z klasy VIb i VId. Przedstawienie zostało przygotowane w zawiązku z obchodzonym w październiku Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych. Spektakl miał formę rozprawy sądowej, podczas której mogliśmy usłyszeć argumenty za i przeciw książce oraz za i przeciw komputerowi. Ocena należy do publiczności.

 

Po przedstawieniu zostały wręczone puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe zwycięzcom konkursu ogłoszonego przez bibliotekę szkolną na "Superczytelnika października".
I miejsce – Michał Wijas kl. Ve
II miejsce – Zuzanna Jarosz kl. IVb
III miejsce – Mikołaj Zakrzewski kl. IVb