Poczytaj Bratkowi


ROK SZKOLNY 2016/2017


To już trzeci rok akcji "Poczytaj Bratkowi" w naszej szkole. Tym razem będziemy czytać bajki z Księgi Bratka nie tylko klasom pierwszym, ale i drugim i trzecim. Do akcji zgłosili się następujący wolontariusze:

Kacper Kierzyk  IVc
Daniel Wiecha IVc
Eliza Tądel IVc
Martyna Sawicka IVc
Amelia Kadziewicz IVc
Ola Rakowska IVd
Weronika Bączykowska Va
Emilia Kałuska Va
Mateusz Antonowicz Va

Julia Dudek Vc

03.10.2016

 

Życzymy im wytrwałości i miłych chwil spędzonych na wspólnym czytaniu.

 ROK SZKOLNY 2015/2016


25.04.2016

Uczniowie klas pierwszych wzięli udział w konkursie plastycznym. Wpłynęło wiele prac, te wyróżnione (zdjęcie powyżej) należą do:

Emilii Bony z Ib, Franciszka Augusyniaka z Ia, Zuzanny Mordzak z Ia, Szymona Ditmara z Ia, Kornelii Chrzęściewskiej z Ie oraz Julity Niemczynowskiej z klasy If.


 

01.10.2015

Rozpoczęliśmy drugi rok akcji "Poczytaj Bratkowi". Tym razem zaproszenie przyjęło siedem klas pierwszy. Nasi wolontariusze czytają pierwszakom bajki terapeutyczne z Księgi Bratka. Na przerwach (i nie tylko) w kąciku czytelniczym w bibliotece stały ruch - dzieci przychodzą, przeglądają, czytają książeczki,  bawią się z Bratkiem.  Jest wesoło i miło.

 

Na zdjęciu wolontariusze wraz z organizatorkami szkolnej akcji "Poczytaj Bratkowi".

 


ROK SZKOLNY 2014/2015


15.06.2015

Zakończyliśmy spotkania z Bratkiem. Dotychczas udało nam się zrealizować następujące zadania:

  • w czytelni powstał kącik czytelniczy "Poczytaj Bratkowi" - tam, nie tylko pierwszaki, spotykają się z Bratkiem, czytają i oglądają książeczki;
  • pierwszoklasiści poznali i zaprzyjaźnili się z Bratkiem - obejrzeli filmy "O narodzinach Bratka", "O podróżach Bratka" oraz "Już jestem samodzielny, czyli dlaczego warto być wyspanym";
  • na zebraniach klasowych rodzice niektórych klas pierwszych obejrzeli film "Niewyspane dzieci" i porozmawiali z wychowawcami na jego temat.

Przez osiem miesięcy nasi wolontariusze - uczniowie klas trzecich i piątych czytali różne książki. Okazało się, że pierwszakom najbardziej podobała się Księga bajek terapeutycznych. W nowym roku szkolnym znów będziemy czytać z Bratkiem.


15.05.2015

W ramach akcji "Poczytaj Bratkowi" został zorganizowany konkurs plastyczny pt. "Ilustracja do bajki czytanej z Bratkiem". Wyróżnione osoby nagrodzono i wręczono im pamiątkowe dyplomy.


06.10.2014

 

Szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji wydawnictwa OPERON „Poczytaj Bratkowi”. Uczniowie klas trzecich i piątych będą czytać książki swoim młodszym koleżankom i kolegom z klas pierwszych. Realizowany program „Poczytaj Bratkowi” ma na celu m.in. upowszechnić czytelnictwo wśród uczniów, rozwijać zainteresowania czytaniem książek oraz pomóc sześcioletnim pierwszoklasistom w adaptacji do szkoły. Opiekę nad realizacją programu będą sprawować panie Elżbieta Matych i Jolanta Liniart.

To nasza grupa dzieci biorąca udział w akcji "Poczytaj Bratkowi": (od lewej) Ania, Mateusz, Laura, Ada, Piotrek i Ola.Uczniowie klasy I d

słuchają bajki w bibliotece szkolnej.

Bajkę czyta Piotrek - uczeń z klasy III a.
Uczniowie klasy I c wraz z wychowawczynią

słuchają bajki czytanej

przez Laurę - uczennicę z klasy III a.
Uczniowie klasy I a wraz z wychowawczynią

słuchają bajki czytanej 

przez Anię - uczennicę z klasy V b.